Menu


Don't Quijote

 

CIRK LA PUTYKA & STK THEATRE CONCEPT CZ

DON'T QUIJOTE

Duet dvou životních přátel a výrazných osobností Cirku La Putyka, Jiřího Kohouta a Rostislava Nováka mladšího, kteří se pod režijním vedením svých někdejších spolužáků a spolupracovníků (SKUTR) ocitají v nové a nezvyklé roli.

Autorský projekt Don't Quijote, na hranici činohry, pohybového a loutkového divadla, je pokračováním volné tvorby tandemu SKUTR. Rozvíjí především jejich úspěšný mezinárodní projekt Bouře. Do spolupráce tentokrát vstupují Jiří Kohout a Rostislav Novák. Jde o projekt bilanční a navazující na předchozí spolupráci (SKUTR a Novák společně pracovali na představení La Putyka, na jehož základě vznikl soubor Cirk La Putyka).

Inspirací je kromě osobních vzpomínek a zkušeností jeden z nejvýznamnějších evropských románů, Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Miguela de Cervantese y Saavedry.

Nemocný a rezignovaný Don Quijote, osvěžen energií Sancha Panzy, se vydává na novou pouť, a zažívá tak dobrodružství, která jsou ovšem možná již jen odleskem vzpomínek na časy minulé. Utíká tím před posledním soubojem svého života, soubojem s rytířem Bílé luny. Věrný přítel Sancho Panza mu opět stojí po boku v každé chvíli. Oba stále znovu zažívají uprostřed jeviště světa dobrodružství, nevyslovené, ale opravdové přátelství a nenaplněnou touhu po ideální ženě.

Putující dvojice, dvě povahy a dva možné přístupy k životu se již 300 let zrcadlí v našem životě i době. Archetyp putování je tak vlastně hledáním jejich smyslu.

QuijoteSancho, vidíš ho?... Rytíř bílé Luny… Připrav mě, půjdu spát.

SanchoNeoddávejte se tomu tolik, pojďme se znovu toulat a dost možná, že za nějakým keřem najdeme paní Dulcineu zbavenou kouzel a krásnou jako květ.

QuijoteSancho Panzo, brachu milý, v loňských hnízdech nenašel bys letos ani ptáčka…

SPOLUPRACOVNÍCI

Námět, režieSKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
ÚčinkujíRostislav Novák mladší, Jiří Kohout, Jan Středa
Scénografie a kostýmyMartin Chocholoušek
Hudba a zvukový designPetr Kaláb
Světelný designMichael Bláha
ProdukcePetr Husička, Pavla Klouzalová
ProducentCirk La Putyka
KoproducentSTK Theatre Concept
PoděkováníDřevovýroba Břetislav John, Ostroměř