Menu


Joke Killers

Režie:  Skutr a Adéla Laštovková Stodolová

Hrají:   Adéla Laštovková Stodolová

            Zuzana Stavná

            Andrej Polák

            Petr Vančura

            Petr Vršek

Světla: Michael Bláha

Hudba: Petr Kaláb

Produkce: Tereza Rychnovská

                  Anežka Cimburová

Grafický design: Kryštof Procházka

Foto - Šanghaj: David Port

Foto - Praha: Matěj Procházka

 

Mám sbaleno! Jsem štastný! Mezi vámi! Navěky! Teď, už zítra, už brzy... Mám sbaleno! Jeden krok a letím. Teď. Jsem klaun, když z výšky na sebe se dívám.

 

 

Inscenace Joke Killers přímo navazuje na úspěšné autorské představení Malá smrt, nominované na Cenu Sazky a Divadelních novin, ve kterém se režijní tandem SKUTR (Martin Kukučka & Lukáš Trpišovský) spojil s choreografkou a performerkou Adélou Laštovkovou Stodolovou.
Zatímco v Malé smrti vytvořili inscenátoři společně s týmem herců poetické fyzické divadlo plné humoru i vášně, v rámci projektu Joke Killers stáli před novým tématem – motivem klaunství. Jeho tematizací chtějí s humorem zachytit kontrast mezi vnitřním světem člověka – s jeho fantazií – a světem společenských pravidel a konvencí. Impulsem k představení byl dlouholetý zájem Adély Laštovkové Stodolové (studentky mima Ctibora Turby) o hledání nové, moderní podoby komiky a nostalgie. Inscenace si klade za cíl znovuobjevovat roli klauna a postihnout jeho divadelní i společenské postavení.
Přestavení vzniklo v koprodukci SKUTRu a festivalu Divadelní Flora, za podpory ministerstva kultury České republiky a magistrátu hlavního města Prahy. Projekt Joke Killers reprezentoval českou kulturu na šanghajském EXPO 2010.


 

 

 

SPOLUPRACOVNÍCI

Petr Kaláb , Michael Bláha , Lukáš Trpišovský , Martin Kukučka , Adéla Laštovková Stodolová

fotogalerie - Joke Killers