Menu


Mistr a žák

Autorský projekt SKUTRu vznikl pro prázdninovou atmosféru Letní Letné, kde se setkal s mimořádným úspěchem a vyprodal tři oproti dvěma plánovaným představením. Stojí především na osobnostech všech protagonistů, herců a performerů Rostislava Nováka, Petra Horníčka, Jiřího Kohouta a Jakuba Prachaře. Propojuje akrobacii, moderní taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedia dell`arte a živou muziku. Na scéně se setkají mistr, žák, sluha a hudebník, aby s nadsázkou a humorem, a v patřičné evropské recyklaci, vyprávěli klasický asijský příběh o setkání mistra a jeho žáka.

„V tom je kouzlo téhle party - jsou skvělí a královsky baví sebe i diváky.“ Z. A. Tichý, MF Dnes

Málo platné - když to někdo umí jako Skutr, i ze zdánlivě pouhé taškařice může být umění.“ Honza Dědek, MF Dnes

Představení Mistr a žák stojí na jednoduché zápletce. Mistr pro svou žárlivost zmařil nevinný dívčí květ, svou životní lásku. Jeho duše hledá klid na stezce východního učení. Žák chce pomstít smrt své dívky a Sluha zas trochu toho uznání a životního štěstíčka. A k tomu všemu se hudebník občas promění ve svůdnou zpěvačku.

„Diváci se mohou těšit především na vynikající fyzické výkony Rosti Nováka a Petra Horníčka, komické improvizace Jiřího Kohouta a pěvecký a hudební talent Jakuba Prachaře. To vše v rámci odlehčeného představení, které stojí na minimu textu a proto je vhodné i pro ty, kteří nevládnou češtinou,“ doplňuje jeden z režisérů Lukáš Trpišovský.

Inscenace Mistr a žák vznikla v rámci projektu DAMU Výzkum interakce složek jevištního díla za podpory Grantové agentury České republiky. Koprodukčními partnery projektu jsou Divadlo Archa a Mezinárodní institut figurativního divadla Hradec Králové. Premiéra 22. srpna 2007 na festivalu Letní Letná.

SPOLUPRACOVNÍCI

Jakub Kopecký , Lukáš Trpišovský , Martin Kukučka

fotogalerie - Mistr a žák video