Menu


VŠICHNI JSME MARLENE DIETRICH aneb Studie Odyssea

Toužíme po uplynulém v čase, místě a životě..., ale není to trochu pošetilé? Již Albert Einstein objevil, že čas plyne jen jedním směrem. Život plyne…

Výchozí téma, Odysseovo desetileté bloudění na cestě domů za svou královnou, je v nové inscenaci HaDivadla variováno a metamorfováno do ryzí současnosti, jejíž realita je stále častěji ovlivňována, přesouvána, či úplně žita v realitě virtuální.

Svět Internetu již není doménou pouze mladých lidí. Vody tohoto virtuálního oceánu brázdí i mnoho osamělých srdcí starší generace.

Ústřední manželský pár se také vydává na svou Odysseiu, aby našel cestu domů. Po cestě naráží na svůdné Sirény. Proplouvá mezi Skyllou a Charybdou. Podléhá čarovné Lady Gaga či Valmontovi. Rozmlouvá s Hérakleitem a Medeiou. Při chatování si vyslechne žárlivé scény Othella, bude tesknit po ztraceném domově či mládí ve stylu Čechova a potká mnoho Krappů, Hammů či Clovů neboť Internet a divadlo často jedním jsou. Maskuje a demaskuje své udatné reky, kteří jsou alespoň pro prchavý okamžik tím, kým být touží. Jsou ve světě, který je jejich, i když je jen smyšlený.

Premiéra 20.5. 2011 v HaDivadle Brno

SPOLUPRACOVNÍCI

Režie: SKUTR

Scéna: Jan Polívka

Kostýmy: Kristina Záveská

korepetice a klavír: Martin Jakubíček

Hrají: Marie Ludvíková, Ján Sedal, Cyril Drozda, Jan Grundman, Miloš Maršálek, Simona Peková, Erika Stárková, Sára Venclovská

Lukáš Trpišovský , Martin Kukučka

fotogalerie - Všichni jsme Marlen Dietrich... video