Menu


La Putyka

Objevuje hospodskou fantazii a změněnou realitu, kdy na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a diváci jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů. Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, předvádí mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu.

Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské zdroje nového cirkusu. "Francií jako kolébkou nového cirkusu se samozřejmě inspirujeme, ale tak, jako mají Francouzi víno, tak mají Češi pivo. Naše inscenace proto vychází z českých reálií hospodského života. La Putyka je hospodský nový cirkus," přibližuje svůj projekt principál Rostislav Novák.

 

 

Představení je doprovázeno živou hudbou tria Tros Discotekos (Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián), která není pouhým doprovodem, ale samostatnou jednotkou, jenž dodává „šťávu“ pohybovým akcím.

Inscenace La Putyka byla poprvé představena na konci roku 2008 v pražském divadle Archa. Premiéra projektu se uskutečnila 21. dubna 2009 v pražském prostoru La Fabrika.

 

Koncepce a režie: Rostislav Novák & SKUTR
Hudba: Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař
Scéna: Hynek Dřízhal a kolektiv
Kostýmy: Kristina Záveská
Hrají: Jiří Kohout, Petr Horníček, Jiří Weissmann, Lenka Vágnerová, Pavel Mašek, Petr Dejl, Tereza Toběrná, Zbyněk Šporc, Rostislav Novák, Anna Schmidtmaierová, Vojtěch Fülep
Produkce, PR: Vít Novák, Rostislav Novák, Kristýna Milaberská

Projekt vznikl za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Nadace Život umělce, Divadlo Archa, Zahrada, o.p.s., Scénografie s.r.o., Dance Perfect, Cirqueon

WWW.LAPUTYKA.CZ

 

SPOLUPRACOVNÍCI

Lukáš Trpišovský , Martin Kukučka

video